Vtipně a originálně zabalené peníze

Vtipně a originálně zabalené peníze

Dají se nějak vtipně a originálně zabalit peníze jako dárek? Několik zajímavých a netradičních návodů na vtipně a originálně zabalené peníze najdete i na tomto webu. Pokud vás zajímají tyto příklady, podívejte se třeba na to jak vyrobit z bankovek originální ozdoby, kterými pak můžete ozdobit třeba svatební kytici, vánoční stromeček, nebo jakýkoliv jiný dárek.

Pokud váz zajímají další způsoby, jak někomu věnovat finanční dárek a nechcete jen vložit peníze do obálky, máme pro vás připravené další typy, jak na vtipně a originálně zabalené peníze jako dárek.

Vyrobte si tři oříšky pro popelku

Pohádku o popelce zná asi každý. Oříšky s překvapením jako dárek si poměrně snadno můžete vyrobit i vy. Stačí, když si vyberete tři velké a hezké vlašské ořechy. Ty pak opatrně rozlousknete a vyndáte z nich jádra. Důležité je nepoškodit skořápky, tak aby se k sobě dali zase zpátky složit. Do prázdné skořápky můžete vložit bankovku zvolené hodnoty. Bankovu budete muset několikrát složit, ale pokud si zvolíte nějaký velký ořech, neměl by být problém poskládat ani velkou bankovku jako třeba 5000 Kč. Obě poloviny skořápky pak můžete zpátky slepit s pomocí vteřinového lepidla.  Pro lepší efekt můžete oříšky zabalit do zlatého nebo stříbrného staniolu a následně je vložit do nějaké dárkové krabičky.

Vtipně a originálně zabalené peníze

Peněženka plná peněz

Poněkud méně originální ale pořád zajímavý způsob, jak zabalit peníze, je koupit obdarovanému novou peněženku a tu pak naplnit příslušnou finanční částkou. Peněženka, která je součástí tohoto dárku, je tak jen malý bonus navíc.

Umělecká dekorace z peněz

K výrobě této vtipné a originální dekorace, budete potřebovat několik různých druhů mincí. Ideální je zkombinovat všechny dostupné druhy stříbrné (1 Kč, 2Kč, 5Kč), zlaté (20 Kč) a měděné (10 a 50 Kč). Dále budete potřebovat nějakou velkou sklenici nebo skleněnou vázu. Tuto vázu pak můžete naplnit vrstvami z mincí, kdy budete vhodně střídat jednotlivé druhy mincí. S trochou snahy vám vznikne hezká dekorace, která bude navíc i cenná (a také těžká).

Honba za pokladem

Další vtipný a originální způsob jak někomu darovat peníze je určený pro příznivce Geocachingu („geokešing“ je hra která spočívá v tom, že lidé hledají jen na základě znalosti přesných GPS souřadnic ukryté schránky). Takže můžete schovat finanční dárek někam v domě nebo ještě lépe někam do přírody (nezapomeňte na vhodné a trvanlivé zabalení), a obdarovanému můžete předat pouze mapu s pokladem, kde bude mít vyznačené souřadnice ukrytého pokladu.

Na co si dát pozor?

Vtipně a originálně zabalené peníze

Pokud se pustíte do vytváření originálních ozdob z bankovek, dávejte si pozor na to, abyste bankovku nepoškodili. Pokud by bal bankovka významně poškozená nebo poničená, nemuseli by ji pak v obchodě přijmout

Pokud budete experimentovat s dárky z mincí, nezapomínejte na jejich váhu. Například 5000 Kč v korunových mincích váží asi 18 kilo. A to už je pořádná váha! Navíc u takto velkého množství mincí může mít obdarovaný problém s jejich následnou výměnou na bankovky.